Spor o reklamu v Praze. Jedni vidí zaostalý skanzen vizuálního smogu, druzí si stěžují na diskriminaci

Billboardy na každém rohu, přístřešky hromadné dopravy se světelnými panely, reklamní „směrovky“ na stožárech pouličního osvětlení a trakčního vedení. Některým obyvatelům Prahy vadí přemíra vizuálního smogu. Firmy a někteří majitelé domů si naopak stěžují, že je magistrát omezuje.

80 procent billboardů je nelegálních. Nová iniciativa chce zákon, který je odstraní

Skupina lidí z různých měst, kteří se nechtějí smířit se zamořením Česka reklamními billboardy a plachtami, zakládá iniciativu. Jejím cílem je vznik legislativy, která by často nelegální nosiče dokázala výrazně zredukovat. Jsou přesvědčeni, že je země zahlcena vizuálním smogem.

Přejít nahoru