PODCASTYpmisun2022-11-09T23:55:54+01:00

O zvýhodněný úvěr na úspory energie mohou žádat malé i větší firmy, říká Eva Baková z Národní rozvojové banky

Snižování energetické náročnosti budov a jejich dekarbonizace je důležitou součástí přechodu EU na nízkouhlíkové hospodářství. Stát nabízí firmám pomoc s financováním energetických úspor prostřednictvím programu Národní rozvojové banky.

V okolí našich pramenů chráníme motýly a tím i další druhy zvířat a rostlin, popisuje za Mattoni 1873 Klára Hálová

Na začátku jsme si řekli, že chceme vytvářet i pozitivní dopad na přírodu. Proto jsme si vytipovali lokality v okolí zdrojů našich minerálních vod a na nich začali obnovovat původní louky, popisuje Klára Hálová, jak se Mattoni začala starat o biodiverzitu v okolí svých pramenů.

redakce|03. května 2024| Brandnews, Podcasty| , , , |

Recyklačních kapacit na lithiové baterky je zatím v Česku málo, říká šéf Ecobatu

Evropská unie tlačí na lepší recyklaci baterií, od února platí nové cíle. Zároveň se ale proměňuje trh s bateriemi natolik, že výrobci budou pro výrobu potřebovat jiné materiály než ty, které půjdou z recyklace starých baterií. „Je to recyklační past,“ uvádí Petr Kratochvíl, šéf Ecobatu.

Výrobu potravin si idealizujeme. Kultivované maso z laboratoře je bezpečnější než to z velkochovu

Nabídka rostlinných alternativ v tuzemských obchodech za poslední roky výrazně vzrostla, a to i přes to, že jejich ceny jsou stále mnohonásobně vyšší než běžných živočišných produktů. V zahraničí jsou v tomto směru dále.

Pokud klient bude plnit klimatické cíle, může dostat výhodnější sazbu, říká Zuzana Filipová z Monety

Moneta Money Bank se orientuje především na malé podnikatele a živnostníky a i po nich bude muset postupně chtít ESG data jako je uhlíková stopa a další. Jak ale říká Zuzana Filipová, která má v Monetě na starosti ESG, budou se jich ptát jen na relevantní věci.

Přejít nahoru