21. 10. 2020

O nás

Jsme dvě ekonomické novinářky, ekonomika a byznys je to, co nás baví. Takřka vším teď prostupuje tenká, ale sílící, zelená linka, a proto jsme se rozhodly založit web, který bude popisovat ekologické otázky z tohoto pohledu. 

Martina Patočková

martina.patockova@ekonews.cz

V roce 1996 jsem nastoupila do ekonomické redakce ČTK, kterou po čtyřech letech vystřídala ekonomická redakce MF Dnes. Psala jsem o všem možném od makroekonomické situace a intervencích ČNB po to, jak zdražují rohlíky. Teď mě baví psát nejvíce o tom, jak klimatické změny ovlivňují ekonomiku velkou i malou, na úrovni firem i každého z nás.

Veronika Němcová

veronika.nemcova@ekonews.cz

Novinářskému řemeslu mě naučili v plzeňské redakci MF DNES, kde jsem dva roky popisovala dění v místní ekonomice. V roce 2007 mě profesní cesta zavedla do celostátní ekonomické redakce iDNES.cz, kterou jsem několik let vedla. Zpravodajství vystřídalo dvouleté angažmá v magazínu Forbes a poté štace na webu osobních financí Měšec.cz. 

O veškeré naše fotky se postarala Kateřina Hefler, více o její tvorbě na www.katerinahefler.com

Provozovatelem webu je společnost Ekonews For Future Media s.r.o., IČ 09337156.

Za obsah webu zodpovídají Martina Patočková a Veronika Němcová.

Žebříček zelených firem

Vytipovali jsme pro vás příklady firem, které se podle našeho názoru snaží podnikat odpovědně a neprohlubovat současné problémy životního prostředí. Hodnocení je subjektivní, na pořadí nezáleží.

  1. Econea
  2. Tierra Verde
  3. Sonnentor
  4. Liko-S
  5. Country Life
  6. Biopekárna Zemanka
  7. Nesnezeno.cz

Přečtěte si více …