Kněžice jsou průkopníkem v soběstačnosti. Brzy ale jejich obyvatelům může zdražit teplo na dvojnásobek

Středočeské Kněžice se už bezmála dvacet let spoléhají s dodávkou tepla na vlastní bioplynku a kotelnu. Kvůli končící podpoře ale budou muset omezit výrobu, nebo úplně skončit. Podobný osud přitom hrozí desítkám dalších stanic po celé republice.

|2026-06-22T08:59:53+02:0022. června 2026| Dekarbonizace, Energetika| , |
Přejít nahoru