Redakce

Martina Patočková

Martina Patočková (šéfredaktorka)

Martina začínala s novinařinou v agentuře ČTK a pokračovala v MF Dnes, psala pro E15 či Reportér Premium. Jenže pak zatoužila po větší samostatnosti. Ráda chodí po kopcích, plave s ploutvemi i bez nich a chtěla by kočku.

Veronika Němcová

Veronika Němcová (ředitelka vydavatelství)

Veronika se novinářskému řemeslu naučila v redakci MF Dnes, kde se s Martinou seznámily. Později psala pro Forbes či Měšec.cz. V Ekonews se stará se hlavně o finance. Miluje běhání brzy ráno a ráda jezdí rychle v autech.

Martina Ulrichová

Martina Ulrichová (inzerce a marketing)

Martina tvrdí, že jí jde hlavně o prachy. Jenže je součástí Ekonews, což napovídá, že tomu tak úplně není. Dřív pracovala ve velkých mediálních domech, ale práce pro ně ji nenaplňovala. Ráda se vdává a zbožňuje, když je spousta lidí na jednom místě.

Kateřina Hefler

Kateřina Hefler (fotografie a sociální sítě)

Katka od dětství miluje fotografii, má analogovou duši a bez ní by Ekonews na sociálních sítích nebyly. A také má štěstí, že se fotografováním může živit. Její fotky najdete kromě těchto stránek na www.katerinahefler.com.

Irena Buřívalová

Irena Buřívalová (redaktorka)

Irena prošla MF Dnes nebo ekonomickými týdeníky Euro a Czech Business Weekly. Pracovala i pro PR agenturu Bison & Rose, ale pak se vrátila do médií. Má ráda deadliny, vymýšlení titulků a vůni křídového papíru. Nebýt Angeliky, měla by mnohem delší dětství.

Karolína Chlumecká

Karolína Chlumecká (redaktorka)

Karolína studuje žurnalistiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a je moc ráda, že už nemusí bydlet na Kladně. I když se tam s potěšením vrací, přece jen je tam na rozdíl od Prahy skutečně klid. Má ráda depresivní artové filmy o konci lidstva.

Tereza Koudelová

Tereza Koudelová (redaktorka)

Tereza se k žurnalistice dostala přes psaní o metalové muzice, pak externě přispívala do časopisu Reflex. Nejraději utíká na moře. Spoluzaložila totiž českou pobočku mezinárodní organizace Sea Shepherd, která chrání mořské ekosystémy.

Valentina Podlesná

Valentina Podlesná (redaktorka)

Valentina získala magisterský titul ze sociální a kulturní ekologie na Univerzitě Karlově, má i bakaláře na žurnalistice. Jejím nejlepším přítelem je hydrogenuhličitan sodný a dokáže s ním divy. Žádný průmyslově vyráběný čisticí prostředek přes práh nepustí.

Lucie Boušová

Lucie Boušová (finance)

Lucie vystudovala Daně a finanční kontrolu na VŠE, takže je zřejmé, že má ráda některé věci pod kontrolou. Ráda běhá na pláži a v šumavských lesích, protože nikde jinde vzduch nevoní tak krásně. Pro Ekonews pracuje, protože otevírají nové cesty, kam svět může směřovat.

Luboš Hilgert

Luboš Hilgert (IT a web)

Luboše fascinuje voda, zvláště když hodně rychle teče. Neméně má ovšem rád, když rychle tečou data. Jenom díky němu web Ekonews funguje k všeobecné spokojenosti redakce. Co všechno umí s weby najdete také na jeho stránkách www.hilgert.cz.