Na veletrhu FOR ARCH 2023 představila společnost SCHLIEGER nový hybridní asymetrický střídač a modulární stohovatelné baterie (LiFePo4 třetí generace). Doplnila tak vlastní „A. I. Ready“ produktové portfolio pro FVE, které bude od příštího roku řízeno prostřednictvím umělé inteligence. Miniaturní počítač SCHLIEGER SMART A. I. BOX si každý zákazník bude moci pořídit v průběhu roku 2024.

Střídač SCHLIEGER ASYMO HYBRID

Nový asymetrický střídač dokáže generovat do jedné fáze až 50 % celkově vyrobené energie z FVE. V praxi to znamená, že domácnosti, které ho budou využívat, nebudou nuceny při zapojení více spotřebičů na jedné fázi odebírat energii ze sítě. Funkce Head START 160 umožní navíc získávat energii pomocí FV panelů již od 160 V, tedy i při nižší intenzitě slunečního záření nebo i při menším počtu panelů (tři na jeden string). Elektřinu tak vyrábíte dříve a déle než domácnosti s běžnými střídači na trhu. Střídač nabídne ochranu proti prachu a vlhkému prostředí na úrovni krytí IP65. Online ho lze připojit přes Wi-Fi nebo 4G a bude možné jej ovládat prostřednictvím chytré aplikace. Střídač je připraven na sdílení energií (smart grid) i řízení s využitím umělé inteligence (SCHLIEGER SMART HOME).

Baterie SCHLIEGER TOWER H

Nové modulární, stohovatelné baterie SCHLIEGER Tower H jsou postavené na technologii LiFePo4 třetí generace. Tu doplňuje technologie Smart Shield pro zvýšení životnosti bateriového úložiště, která se pohybuje přes 6 000 nabíjecích cyklů. Tato technologie sleduje úroveň vybití a při snížení kapacity na 7 % automaticky dobije baterii na 10 %. Funkce rovnoměrného vybití Uniform Discharge zajišťuje inteligentní a rovnoměrnou hloubku vybití každého článku Tower H. To garantuje rozložení čerpání energie z jednotlivých článků, tak aby nedošlo k jednostrannému zatížení jednoho článku, když ve zbývajících článcích energie k dispozici je. Baterie nabídne vybíjecí proud až 50 A pro souběžné využití větší kapacity, takže lze dobít například i elektromobil. Maximální kapacita baterií je 75 kWh při paralelním zapojení na jeden střídač a maximální kapacita na jednu řídicí jednotku je 15 kWh.

Střídač SCHLIEGER ASYMO HYBRID i baterie SCHLIEGER TOWER H nabídne společnost koncovým uživatelům, velkoobchodům a společnostem, které chtějí svým zákazníkům poskytnout vysoký komfort a špičkovou kvalitu za rozumnou cenu.

Avatar
Schlieger

Společnost Schlieger je na trhu třináct let a specializuje se výhradně na obnovitelné zdroje energie – fotovoltaické elektrárny, tepelná čerpadla a solární kolektory. Fotovoltaické elektrárny kompletuje a tepelná čerpadla sama vyvíjí, zatímco výroba probíhá v zahraničí.